Acapulco

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

Zespół Acapulco zalicza się do jednych z absolutnych klasyków disco polo. Grupa wywodzi się z Gostynina i istnieje od 1996 roku. Początek swojej działalność Acapulco zaczynało jako duet w skład którego wszedł Roland Pawłowski oraz Mariusz Falkowski. Swoje pierwsze sukcesy zespół odniósł w 1997 roku, piosenką „Pierwsza gwiazda” .

W roku 1998 światło dzienne ujrzał ich największy komercyjny przebój „Lato w Acapulco” . Debiutancki materiał Acapulco o tytule „Wiara i miłość” pojawił się na rynku disco polo w 1999 roku. Kompozycje na nim zawarte urzekły fanów disco polo pięknymi melodiami oraz nastrojowymi partiami klawiszy. Ogromną popularność zdobył lansujący go singiel „Czy ty wiesz” . Po dwóch latach przerwy, chłopcy z Acapulco wydają swój drugi autorski krążek pt.: „Cały mój świat” . W teledysku do tytułowej piosenki z płyty, wystąpili tancerze z zespołu Boys, a wideo było często emitowane w programach telewizyjnych poświęconych muzyce disco polo, chociażby w prestiżowym Disco Relax.

Od 2003 roku Acapulco występuję w poszerzonym składzie, oprócz Mariusza i Rolanda gra z nimi Dominika Paluszkiewicz oraz Krzysztof Falkowski. Acapulco w swoim dorobku ma wiele sukcesów, masę udanych koncertów (w tym dwa, niezapomniane występy na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie) oraz wiele piosenek, które stały się ponadczasowymi hitami Disco Polo.

Obecnie zespół, jest w ogóle nieobecny na scenie medialnej muzyki disco polo, ale znając ich wiernych fanów i zapotrzebowanie na tego rodzaju muzykę, wszyscy szczerze wierzymy w ich powrót.

Źródło : http://disco-polo.pl/zespol/28-acapulco

Kasety Acapulco jakie posiadam w swojej kolekcji