Adonis

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

Grupa Adonis powstała w 1996 roku. Trzy lata później za sprawą utworu "Polskie dziewczyny" zaistniała na rynku muzycznym i w telewizji Polsat. W tym samym roku zespół wydał również swoją pierwszą płytę o tym samym tytule.
W 2000 roku na warszawskich targach INTERMEDIA panowie odebrali za ten krążek nagrodę, co było ich największym jak dotąd sukcesem. Rok po debiucie grupa wydała swój drugi album pt. "20 lat", z którego pochodzi przebój "Każdy chciałby mieć 20 lat".
W 2001 roku zespół Adonis wydał trzeci longplay "Marzenia i wspomnienia". Również i ta płyta osiągnęła sukces i przyniosła kolejny przebój zatytułowany "Zabiorę Ciebie". Zespół powrócił z nową płytą pt. "Smak twoich ust" na której znalazło się jedenaście nowych piosenek. Tytułowy kawałek z tej płyty stał się przebojem, a teledysk do niego nakręcony można było zobaczyć w programie "Muzyczne Rozmaitości" na kanale Polsat 2.

Zespół Adonis obecnie nagrywa singiel i płytę. Na początku roku 2011 zespół wydał singiel, który jest zapowiedzią nowej płyty. Płyta ukaże się pod koniec kwietnia. Singiel i płytę promuje teledysk do piosenki "Czekam wciąż na ciebie", który został nakręcony w Chorwacji. Płyta będzie w klimatach letnich dance - reggae.

Źródło : http://discostacja.pl/wykonawcy/podglad/wykonawca/214/

 

Kasety Adonis jakie posiadam w swojej kolekcji

Adonis - 20 lat
Adonis - Polskie Dziewczyny
Adonis - Marzenia i Wspomnienia

Płyty CD Adonis jakie posiadam w swojej kolekcji

Adonis - Smak Twoich Ust