Bahamas

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

W 1993 roku pojawiła się na rynku dość nietypowa grupa, bo kierująca muzykę disco polo do najmłodszych słuchaczy. Plusem i impulsem do dalszego rozwoju była ścisła współpraca, a właściwie rodzaj mecenatu ze strony telewizji POLSAT.

W roku 1996 płyta, na której znalazł się ukochany przez dzieciaki „Pluszowy Miś” , okazała się niezwykle popularna i stała się złotym krążkiem – sprzedaż ponad 350 tys. egzemplarzy. Na rynku dziecięcym, to naprawdę super sprawa i wielki sukces, aczkolwiek trudny do osiągnięcia. Na tym się jednak nie skończyło, bowiem Bahamas pokonali swój rekord i zdobyli platynę.

Grupa Bahamas działa na muzycznym rynku disco polo od 15 lat i przez cały czas cieszy się wielkim powodzeniem – w końcu dzieci to najwdzięczniejsi słuchacze, ale również najbardziej krytyczni. Bardzo dobrze, że ktoś zdecydował się tworzyć i śpiewać dla dzieci – oczywiście, że mały słuchacz szybko wyrasta i na jego miejsce przychodzi następny rocznik maluszków, ale jest nadzieja, że z prawie półtora miliona sprzedanych płyt i kaset przetrwa jakaś część i doczeka się tego, że dzieci pierwszych słuchaczy też będą śpiewać „Pluszowego Misia” lub „Puszka Maluszka” - zresztą wśród piosenek nagranych na 14 albumach jest naprawdę, w czym wybierać.

Cóż więcej można dodać – piosenki dziecięce, które są grane na koncertach nie mogą być tylko i wyłącznie odśpiewane, lecz muszą posiadać odpowiednią scenerię i wyjątkowy klimat, dlatego na scenie pojawia się Pluszowy Miś i Kłapouchy, ogólnie zawsze jest wielki show – wszyscy wspólnie śpiewają, klaszczą a nawet tańczą. No i jest coś, na co dzieci bardzo czekają, czyli przeróżne konkursy typu: mikrofon dla wszystkich – oczywiście z nagrodami. Ale to nie wszystko – ponadto jest zawsze dużo niespodzianek, a nawet dorośli, którzy towarzyszą dzieciom twierdzą, że rzadko tak dobrze się bawili jak na koncercie Bahamasów.

Źródło : http://disco-polo.pl/zespol/148-bahamas

Bahamas i Ja Kobylnica 2011

Kasety Bahamas jakie posiadam w swojej kolekcji

Płyty CD Bahamas jakie posiadam w swojej kolekcji

Autograf od zespołu Bahamas