Classic

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie z inicjatywy trzech mężczyzn: Roberta Klatta, Jacka Ambroziaka i Waldemara Kiełbasińskiego. Skład zespołu formował się przez lata, obecnie liderami zespołu są Robert Klatt i Mariusz Winnicki.

Debiutancki album zespołu zatytułowany "Jolka, Jolka" powstał w 1994 r. (dwa lata później ukazała się płyta CD z utworami bonusowymi, m.in. wielkim hitem "Tam za rzeką"). Równolegle z powstaniem albumu debiutanckiego, nakręcono pierwszy wideoklip zespołu - do piosenki tytułowej "Jolka, Jolka". Emitowany był w programie Muzyczna Skrzynka Teleexpresu. Drugą piosenką promującą ten album był utwór pt. "Piękną miałaś twarz".
Przez lata zespół koncertował w Polsce i za granicą, zmieniając swój skład. Od roku 2001 wizerunek zespołu zmienił się kolosalnie, natomiast w 2003 r. Classic wyruszył w dwie ogromne trasy koncertowe. Od 2007 roku zespół rozpoczął występy na Juwenaliach studenckich. Rok później wraz z zespołami Akcent i Boys zespół Classic wziął udział w trasie koncertowej po USA (dwukrotnie: 2007 i 2008) oraz Kanadzie.

Źródło : http://www.polotv.pl/gwiazda/classic/12

Classic i Ja

Kasety Classic jakie posiadam w swojej kolekcji

Classic - Bilet do Nieba

Płyty CD Classic jakie posiadam w swojej kolekcji