Etna

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

Joanna Kaczanowska (z domu Kurnicka), pseud. Etna (ur. 26 sierpnia 1975 w Białymstoku) – tancerka i piosenkarka muzyki disco polo.

Absolwentka Państwowego Ogniska Baletowego. Uczęszczała do Liceum Muzycznego w klasie śpiewu i perkusji. W 2002 r. przez wytwórnię Green Star została wydana jej pierwsza płyta Lawa, z której pochodzi przebój Drań. W 2003 roku otrzymała nagrodę publiczności na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Wkrótce rozwój jej kariery został zahamowany zakończeniem emisji programu Disco Polo Live na Polsacie i przez kilka kolejnych lat o wokalistce było cicho. W lipcu 2007 r. dostała nagrodę za Debiut Roku na XII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

W 2008 r. nakładem Folk ukazała się jej druga płyta pt. Strzelec, z której pochodzą przeboje Niewolnica i "Dziadek". Od marca 2009 jest prezenterką programu muzycznego w TVS. We wrześniu 2009 roku Etna nagrała teledysk do utworu "Dziadek" i zaprosiła do odtworzenia tytułowej roli Bohdana Łazukę. W historii muzyki tanecznej, po raz pierwszy profesjonalny aktor współpracował z artystą tego nurtu muzycznego. Był to, jak do tej pory, najdroższy teledysk w muzyce disco polo. W 2011 r. nakładem Folk ukazała się jej trzecia płyta pt. Anioł, z której pochodzą piosenki Gorzka kawa i Studenteczka.

Źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Etna_(piosenkarka)

Etna
Etna i Ja
Etna i Ja,
Etna i Ja..

Kasety Etna jakie posiadam w swojej kolekcji

Płyty CD Etna jakie posiadam w swojej kolekcji

Autograf Etna

Etna - autograf