Casandra

Największa kolekcja polskiej muzyki na płytach i kasetach

Casandra - to nowy zespół na rynku muzyki tanecznej (disco polo). Powstał on w 2011 roku. Założycielką i wokalistką tej grupy jestem ja, czyli Elwira Matysiak, przyjęłam pseudonim oraz nazwę zespołu - Casandra.

Zacznijmy od początku...

Swoją karierę muzyczną rozpoczęłam już w dzieciństwie stawiając swoje pierwsze kroki w scholi kościelnej w swojej rodzinnej miejscowości. W wieku 16 lat zaczęłam uczęszczać do zespołu wokalnego „Chwilka” prowadzonego w klubie kultury „Piast” w Białej Podlaskiej. Podczas lekcji nauki śpiewu i emisji głosu zdobywałam wszelką wiedzę z podstaw wokalistyki, którą obecnie staram się wykorzystywać w praktyce.
W 2007 roku zaczęłam śpiewać w zespole muzycznym, który prowadzi wesela oraz inne imprezy okolicznościowe. Śpiewam w nim do chwili obecnej.
W 2009 roku uczestniczyłam w warsztatach wokalnych w Serpelicach pod kierunkiem Magdaleny Rzemek z zespołu Brathanki.

Wiosną 2011 roku założyłam swój własny zespół pod nazwą CASANDRA! 🙂 Zespół tworzą również dwie tancerki: Patrycja Sławińska i Monika Kwiatkowska. To one są odpowiedzialne za układy choreograficzne.

Również w 2011 roku ukazał się mój pierwszy autorski krążek w stylu muzyki dance. Wydawcą płyty jest znana firma Green Star, a materiał nosi tytuł "Diablica".

Mamy już na swoim koncie cztery teledyski. Premierowy klip do piosenki "Diablica", promujący pierwszą płytę, powstał w 2011 roku. Drugi teledysk - do piosenki "Miłość jest rytmem" swoją premierę miał w styczniu 2012 roku. Koncertowy teledysk do piosenki "Pomóż mi" powstał podczas II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Disco Polo - Mazowia 2011. Natomiast najnowszą produkcją zespołu jest klip do piosenki "Wszyscy razem".

Źródło : http://www.zespolcasandra.pl/o-zespole.html

 Płyty i kasety Casandra jakie posiadam w swojej kolekcji